Rok 2023 to kolejny rok w którym wielu twórców zada sobie pytanie czy warto tworzyć stronę na WordPress. Dla mnie jako do właściciela jednoosobowej agencji marketingowej odpowiedź brzmi oczywiście że tak, ponieważ jest to najpopularniejsze i najbardziej rozwinięte narzędzie do tworzenia stron internetowych. Dzięki swojej popularności WordPress oferuje szeroką gamę gotowych motywów i dodatków, dzięki czemu można stworzyć atrakcyjną i funkcjonalną stronę internetową bez potrzeby posiadania zaawansowanych umiejętności programistycznych.

Ponadto WordPress jest łatwy w obsłudze, dzięki czemu można samodzielnie zarządzać treściami na stronie bez konieczności angażowania specjalisty. Jest też regularnie aktualizowany, co zapewnia jego stabilność i bezpieczeństwo.

czy warto tworzyć stronę na WordPress - zarządzanie treścią

Kolejną zaletą WordPress jest jego otwarta struktura, co oznacza, że można dostosować go do indywidualnych potrzeb i preferencji. Istnieje wiele darmowych i płatnych motywów i dodatków, dzięki czemu można łatwo zmienić wygląd i funkcjonalność strony. Można też dodawać różnego rodzaju wtyczki, które umożliwiają dodanie nowych funkcji i rozszerzają możliwości strony.

Warto też wspomnieć o dużej społeczności skupionej wokół WordPress, która dostarcza wsparcia i pomocy, jeśli pojawią się jakiekolwiek trudności. Można znaleźć wiele forów internetowych i grup na portalach społecznościowych, gdzie użytkownicy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z WordPress.

WordPress – CMS dla światowych gigantów.

Dla potwierdzenia wiarygodności ww. treści zaprezentuje wam krótką listę stron stworzonych w oparciu o CMS wordpress:

  • The New York Times
  • Forbes
  • Vogue
  • Sony Music
  • BBC America
  • Facebook News
  • LinkedIn
  • TED
  • WhiteHouse.gov
  • Spotify
czy warto tworzyć stronę na WordPress - przykład Forbes
Strona Internetowa Forbes

WordPress – dla lokalnych przedsiębiorców

Skoro tacy giganci światowi jak Forbes czy Spotify korzystają z możliwości WordPress, jest to znak o możliwościach płynących z korzystania CMS dla mniejszych, lokalnych firm. Moje działania opieram głównie na wyżej wymienionym CMS, a przykłady tych prac można znaleźć w moim portfolio.

Podsumowując, jeżeli po przeczytaniu tego krótkiego artykułu i po poznaniu światowych firm korzystających z opisanego CMS nadal zastanawiasz się czy warto tworzyć stronę na WordPress, nie ma problemu. Na świecie istnieje wiele innych popularnych systemów do zarządzania treścią na stronach. W ostateczności zawsze zostaje tworzenie strony wykorzystując do tego języku programowania takie jak HTML, CSS, JavaScript…